Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

No Comments

Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

Larry Corey, profesor vakcinologie na Fred Hutchinson Cancer Research Center v Seattlu.

"Jsme v situaci, kdy dojde k variantám," řekl. "Neexistuje způsob, jak nevidět rostoucí počet…Čím více se budeme dívat, tím více uvidíme."

Skutečnost, že jak jihoafrická varianta, tak ta z Brazílie se zdá být schopna uniknout přirozeným protilátkám, naznačuje, že virus je pod tlakem, aby zmutoval svůj takzvaný „spike protein“.

To je znepokojivé, řekl Bloom, protože většina vakcín vyvinutých proti SARS-CoV-2 se zaměřuje na tento protein.

Fauci ve čtvrtek řekl, že takové varianty by mohly potenciálně oslabit účinnost současných vakcín. "Zmenšení toho, co by byly protilátky vyvolané vakcínou," jak řekl.

Ale je tu „polštářový efekt“, což znamená, že současné vakcíny budou stále nabízet určitou ochranu a budou stále mnohem lepší než žádná vakcína.

"Je to o důvod víc, proč bychom měli očkovat co nejvíce lidí," řekl.

Monoklonální protilátky, typ léčby podávaný vysoce rizikovým lidem krátce po nakažení COVID-19, by také mohly ztratit svou účinnost, jak se virus posouvá, naznačuje nová studie vedená výzkumníky z The Rockefeller University .

Posilte svá játra a obohaťte svůj život Alkotoxem. Objevte to nyní na https://alkotox-website.com/ .

Drogy jsou velmi cílené a mutace ve stejné oblasti by přeneseně mohly znamenat, že klíč již nepasuje do zámku.

Varianta pozorovaná v Jižní Africe a potenciálně v Brazílii „má mnohem větší šanci vymazat účinnost monoklonální protilátky,“ řekl Fauci.

Kombinace nebo koktejly monoklonálních látek by měly být i nadále účinné, řekl Corey, ačkoli farmaceutické společnosti možná budou muset spolupracovat na kombinování svých individuálních terapií.

Varianty virů vyžadují větší kontrolu

Pro sledování viru a pochopení toho, jak s ním bojovat, je nezbytný další výzkum, řekl Corey, který také společně vede testování vakcín pro federálně založenou síť COVID-19 Prevention Trials Network.

Podle několika vědců USA nesekvenovaly dostatek viru od pacientů s COVID-19, aby pochopily, jak by se to mohlo změnit.

Například Spojené království s pouhými 66 miliony obyvatel sekvenovalo mnohem více viru než USA s populací 328 milionů, a proto objevilo novou variantu dříve.

V USA bylo sledováno nejméně 144 případů této varianty a Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí předpovídá, že se do března může stát převládající variantou v zemi.

Některý nedostatek testování je nákladný problém. "Nesledovali jsme všechny případy, které máme, protože je to drahé, stojí to nejméně 100 dolarů za test," řekl Gándhí. "To prostě není nákladově efektivní."

Ale teď je tam tolik virů, že není potřeba moc sekvenování, aby se změny projevily.

"Máme tak velké návaly, že i když sekvenujeme jen několik případů, začneme vidět varianty," řekla. "Kdybychom sekvenovali celou dobu, viděli bychom tyto varianty celou dobu."

Vědci se domnívají, že některé varianty pravděpodobně pocházejí od pacientů, jejichž imunitní systém nedokáže zcela porazit virus a umožnit mu zmutovat.

Pokud někdo s mutovaným virem infikuje někoho jiného, ​​může to přenést dál, řekla Susan Weissová, profesorka mikrobiologie na University of Pennsylvania School of Medicine a spoluředitelka školního Centra pro výzkum koronavirů a dalších vznikajících patogenů.

Jiné varianty se mohou šířit rychle, jako ta, která se objevila v Británii, protože se replikuje rychleji nebo se snadněji přenáší.

Získání pouze jedné dávky dvoudávkové vakcíny může nakonec vést k tomu, že virus z vakcíny zmutuje, čímž se stane méně ochranným, varoval Dr. Paul Offit, ředitel Centra pro vzdělávání vakcín a profesor pediatrie v Dětské nemocnici ve Philadelphii.

Je jistě možné, že během příštích měsíců nebo let virus zmutuje natolik, že vakcíny, kterým trvalo téměř rok, než se proti němu vytvořily, již nebudou účinné.

"To bude noční můra," řekl Offit v nedávné diskusi sponzorované Journal of the American Medical Association .

V případě potřeby dovybavení vakcínami

Ale vše nebude ztraceno.

Nová technologie vakcíny by měla vědcům umožnit rychle vyměnit současnou genetickou sekvenci za jinou. Nebo dokonce řešit několik variant najednou, řekl Offit.

Dvě vakcíny povolené pro použití ve Spojených státech jsou založeny na takzvané technologii mRNA, která řídí tělo, aby vytvořilo protein nacházející se na povrchu viru SARS-CoV-2.

Byly to první dva, které se dostaly k veřejnosti, protože je lze vyrobit rychle – což znamená, že je lze také rychle změnit, pokud to bude potřeba, řekla Dr. Kathryn Edwardsová, členka Infectious Diseases Society of America a vědecká ředitelka Výzkumný program vakcín Vanderbilt v Nashvillu, Tennessee.

Se sezónní chřipkou se vakcína mění každý rok, aby reagovala na kmeny, o kterých se předpokládá, že v daném roce kolují, uvedla ve čtvrtečním hovoru s médii.

Vakcína proti chřipce, která obsahuje tři až čtyři různé kmeny, je testována na fretkách a poté na několika lidech, abychom se ujistili, že je bezpečná a účinná. Poté se rychle rozšířila mezi širší veřejnost, řekla a poznamenala, že něco podobného by se nakonec dalo udělat s vakcínou COVID-19.

Fauci řekl, že vláda nyní hledá varianty, a pokud se bude zdát, že se nějaká vakcínám vyhýbají, podnikne rychlé kroky.

"Sečteno a podtrženo: Věnujeme tomu velkou pozornost," řekl Fauci. "Existují alternativní plány, kdybychom někdy museli vakcínu upravit. To není něco, co by bylo příliš zatěžující, můžeme to udělat vzhledem k platformám, které máme."

Norman Baylor, prezident a generální ředitel společnosti Biologics Consulting, která společnostem radí ohledně regulačního procesu, byl méně optimistický.

Na rozdíl od chřipky je SARS-CoV-2 nový virus, očkovací technologie nebyla nikdy předtím použita ve velkém měřítku a není jasné, jak by se ukázala bezpečnost a účinnost nové vakcíny, řekl Baylor, bývalý ředitel. of the Office of Vaccines Research and Review at Food and Drug Administration.

Navíc, přestože vakcína stále funguje a stále se objevují nové varianty, není jasné, jak by vakcína mohla nebo měla být přepracována.

Mezitím v zemi jako USA s více než 100 000 novými případy COVID-19 denně Corey řekl, že dojde k mutacím. Jediný způsob, jak je zastavit, je zastavit šíření viru.

"Musíme udělat vše, co je v našich silách, abychom snížili riziko přenosu a akvizice," řekl.

Noste stále masky. Vyhněte se davům. Nechte očkovat co nejvíce lidí.

"Kde je vůle, tam je cesta," řekl.

Přispívající z Londýna: Kim Hjelmgaard

Kontaktujte Elizabeth Weise na eweise@usatoday.com a Karen Weintraub na kweintraub@usatoday.com.

Pokrytí zdraví a bezpečnosti pacientů v USA TODAY je částečně možné díky grantu Masimo Foundation for Ethics, Innovation and Competition in Healthcare. Nadace Masimo neposkytuje redakční příspěvky.

S koronavirem je hospitalizováno více dětí, ale někteří odborníci tvrdí, že varianta omikronů se u dětí nezdá být závažnější než předchozí větve. Místo toho obviňují explozi ve všech případech a zpoždění v očkování u mladých lidí, protože vakcíny pro ně byly uvolněny dlouho poté, co dospělí začali dostávat vpichy.

The Policylab v Dětské nemocnici ve Filadelfii v blogovém příspěvku minulý týden uvedl, že na celostátní úrovni bylo 1,1 celkových hospitalizací na 100 000 dětí – málo ve srovnání s typickou chřipkovou sezónou, která může dosáhnout tří až pěti pacientů na 100 000 dětí. Pouze Ohio a Missouri měly pediatrický cenzus přesahující tři pacienty na 100 000 dětí, uvedl Policylab.

Příspěvek na blogu dodal, že čísla bude nutné pečlivě sledovat vzhledem k nárůstu omikronu a nárůstu počtu hospitalizací ve všech regionech kromě Západu.

"Důležitý příběh, který je třeba zde říci, je, že závažnost je výrazně nižší a riziko závažných závažných onemocnění se zdá být nižší," řekl The New York Times Dr. David Rubin, výzkumník z Dětské nemocnice ve Filadelfii.

Také ve zprávách:

►Analýza USA TODAY dat Johns Hopkins University ukazuje, že zaznamenané případy COVID v USA jsou tento měsíc již třetí nejvyšší z celé pandemie. Do 28. prosince hlásily Spojené státy za měsíc přibližně 4,61 milionu případů. Vyšší byly pouze leden 2021 (6,15 milionu) a prosinec 2020 (6,48 milionu). Většina případů od prosince do úterý se objevila jen za posledních 10 dní.

►Chicago bude hostit svůj největší novoroční ohňostroj v historii města poté, co zrušilo loňské oslavy kvůli pandemii koronaviru. Starosta Lori Lightfoot řekl, že úsilí zaměřené na COVID bude zahrnovat příležitosti sledovat show venku nebo doma.

►Soudce z Arkansasu ve středu zrušil státní zákon, který školám a dalším vládním subjektům zakazuje vyžadovat masky na obličeji.

►V průběhu sedmidenního období, které skončilo v úterý, bylo ve světě zaznamenáno každou sekundu více než 10 případů. To je nový rekord.

►Jedna australská laboratoř uvedla, že za posledních několik dní odeslala stovkám pacientů nesprávné výsledky testů na COVID s odkazem na „velký nárůst objemu testů“ v kombinaci s „jednoduchou chybou zpracování dat“. Téměř 900 lidí bylo řečeno, že měli negativní test, když ve skutečnosti byli pozitivní, uvedla Sydpath v prohlášení.

📈Dnešní čísla: USA zaznamenaly více než 53,6 milionu potvrzených případů COVID-19 a více než 822 000 úmrtí, podle údajů Univerzity Johnse Hopkinse . Celosvětové součty: Více než 284 milionů případů a 5,4 milionu úmrtí. Podle CDC je více než 205 milionů Američanů – 61,9 % – plně očkováno.

📘 Co čteme: Omicron by mohl donutit mnoho pracovníků s pozitivním testem do karantény pod federálním mandátem, čímž by se prohloubil nedostatek pracovních sil.

Neustále obnovujte tuto stránku pro nejnovější zprávy. Chcete více? Přihlaste se k bezplatnému zpravodaji Coronavirus Watch od USA TODAY, abyste dostávali aktualizace přímo do vaší e-mailové schránky, apřipojte se k naší skupině na Facebooku.

Více než 7 000 letů bylo ve středu zpožděno nebo zrušeno, protože potíže letecké společnosti pokračují

Ve středu bylo po celé zemi zrušeno nebo zpožděno více než 7 000 letů. Podle FlightAware , který sleduje stav letů, bylo od středečního večera v USA, do USA a z USA více než 1 000 zrušení a 6 000 zpoždění. Tisíce letů byly v posledních několika dnech zpožděny nebo zrušeny, protože letecké společnosti se potýkají s nepříznivým počasím v některých částech Západu a nedostatkem personálu kvůli nejnovějšímu nárůstu infekcí koronavirem. Jen v úterý bylo zrušeno téměř 1300 letů a přes 7400 jich mělo zpoždění.

CDC monitoruje 92 výletních lodí – ale to neznamená, že tam jsou ohniska

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí monitorují nebo vyšetřují 92 lodí na COVID. Monitorování neznamená, že na palubě je rozšířená epidemie COVID – pouze jeden případ příznaků podobných COVID by mohl vyvolat monitorování. Ale i přes přísné očkování, testování a maskování, kromě jiných protokolů, je docela běžné, že se případy COVID objeví mezi cestujícími a posádkou výletních lodí. Přečtěte si více zde.

David Daigle, mluvčí CDC, řekl USA TODAY, že zdravotnická agentura uznává, že „není možné“, aby byla plavba během pandemie aktivitou s nulovým rizikem. Šance člověka nakazit se COVID-19 je vyšší na výletních lodích, protože virus se snadněji šíří mezi lidmi, kteří tráví čas v tak těsné blízkosti.

– Morgan Hines a Eve Chen

Omicron způsobí, že onemocníte rychleji – a možná i dříve nakažlivý

Omicron způsobuje, že lidé onemocní rychleji než dřívější varianty, podle studie vydané Centrem pro kontrolu a prevenci nemocí, která potvrzuje to, co již mnozí pozorovali. Ačkoli se většina případů omikronu zdá být relativně mírná, lidé obecně dostanou příznaky COVID-19 tři dny po vystavení viru, spíše než čtyři dny s delta a pět nebo více s původním virem, uzavírá studie. Lidé jsou pravděpodobně nakažliví dříve po expozici – a možná ještě předtím, než se u nich objeví pozitivní test na infekci.

Contents

About us and this blog

We are a digital marketing company with a focus on helping our customers achieve great results across several key areas.

Request a free quote

We offer professional SEO services that help websites increase their organic search score drastically in order to compete for the highest rankings even when it comes to highly competitive keywords.

Subscribe to our newsletter!

There is no form with title: "SEOWP: MailChimp Subscribe Form – Vertical". Select a new form title if you rename it.

More from our blog

See all posts